Od początku swojego istnienia E.Leclerc w Ostrołęce (Ostrołękadis sp. z o.o.) chętnie organizuje własne projekty społeczne lub wspiera lokalne inicjatywy.

Radosny kalendarz

Były już trzy odsłony akcji, w ramach której E.Leclerc Ostrołęka zaprasza mieszkańców miasta do zakupu specjalnego kalendarza i wsparcia tym samym potrzebujących dzieci. Do tej pory sprzedaliśmy 6000 kalendarzy, a uzyskana kwota 34 000 zł została podzielona i przekazana dla dziewięciorga dzieci. Okazane przez Klientów E.Leclerc wsparcie pomogło w leczeniu i rehabilitacji.

Podaj łapę

7,5 tony karmy, 35 714 posiłków udało się przygotować dzięki zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska „Canis” w Kruszewie. Akcja pomocy dla bezdomnych zwierząt odbyła się dotąd pięć razy. Po raz pierwszy wiosną 2013 roku.

Klienci marketu E.Leclerc mogli przekazać dowolną ilość zakupionej żywności dla zwierząt do wystawionych na terenie sklepu koszy zakupowych, przy których dyżurowali i udzielali informacji wolontariusze ze schroniska. Łącznie podczas wszystkich akcji zebraliśmy ponad 5 ton karmy dla psów i kotów.

Dodatkowo E.Leclerc przekazał 3578 złotych na rzecz schroniska „Canis”.
Podczas akcji zorganizowano też kącik adopcyjny, gdzie można było przygarnąć bezdomne zwierzę oraz uzyskać porady weterynarza. Tym, którzy zdecydowali się przygarnąć psa lub kota sklep ufundował specjalne wyprawki.

Wyjątkowy czas

Choć warto pomagać przez cały rok, okres Bożego Narodzenia szczególnie temu sprzyja. Właśnie dlatego przed świętami w sklepie E.Leclerc zawsze odbywa się zbiórka żywności, pojawiają się wolontariusze Mazowieckich Inicjatyw Społecznych – organizatora zbiórki i wolontariusze Caritasu – organizatora zbiórki.

Kulturalnie pod gwiazdami

E.Leclerc to nie tylko pomoc dobroczynna. Właściciele postanowili zadbać również o rozrywkę dla mieszkańców miasta i w letnie wieczory zapraszają do kina po gwiazdami. Akcja cieszy się niebywałym powodzeniem. Każdy seans gromadzi kilkuset widzów. Organizatorzy zapewniają miejsca siedzące, ale filmy można oglądać także z samochodu. Nie brakuje par, które chcą przeżyć randkę w amerykańskim stylu.

Do tej pory odbyły się trzy edycje letniego kina, wyświetlonych zostało dziesięć filmów. Widzowie zobaczyli między innymi nagradzany Oscarami film „Avatar”, a także „Niemożliwe”, „Kod Nieśmiertelności” czy „Nietykalnych”. Wstęp na wszystkie seanse oczywiście jest darmowy. Kolejna edycja już latem.

Bo każde dziecko kocha słodycze

Dwa razy przed nadejściem Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy zbiórkę słodyczy dla lokalnego Domu Dziecka. Raz słodycze zbieraliśmy dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Czas Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, dzieląc się radością i celebrując ten wyjątkowy moment. Jednak są dzieci, których los pozbawił domowego ogniska i rodzinnego ciepła. Z myślą o nich przygotowaliśmy tę akcję.

Zasada jest prosta. Każdy, kto chce, choć w najmniejszym stopniu pomóc, może kupić wafelki „Grześki” i wrzucić je do specjalnie przygotowanej, przezroczystej urny. To jednak nie koniec. Po zakończeniu akcji, wszystkie ciastka zostaną policzone i w zależności od wyniku E.Leclerc dołoży drugie tyle. Wszystkie wafelki zostaną przekazane dzieciom z Domu Dziecka.